Warsztaty i zwiedzanie krakowskiego Kazimierza

Kultura żydowska

Wiek: od VII klasy SP

Forma: wykład z prezentacją multimedialną i poczęstunkiem; zwiedzanie dzielnicy Kazimierz z licencjonowanym przewodnikiem

Czas trwania: warsztaty ok. 2 godz.

zwiedzanie ok. 1 godz. 45 min.

Cena: 38 zł/os. przy min. 25 os. (bez wstępów – opłata ulgowa do 16 r.ż. za Synagogę Remuh 10 zł/os. (15 zł normalny)  lub  Muzeum Stara Synagoga 12 zł/os. ulgowy grupowy.

Tradycja to piękno, które chronimy a nie więzy, które nas krępują.

Ezra Pound

Krakowski Kazimierz to miejsce, w którym przez wieki współistniały ze sobą dwie kultury i przeplatały się co najmniej  dwa języki. Żyli tu bowiem obok siebie i Żydzi i chrześcijanie — niby osobno, a jednak razem.

Na warsztatach w przystępny sposób zapoznamy Was z najważniejszymi tradycjami, kulturą i religią judaistyczną – wykład z prezentacją multimedialną umili nam muzyka jidysz, „koszerny” poczęstunek i bezpośredni kontakt z przedmiotami związanymi religią oraz zwyczajami praktykowanymi w żydowskich domach.

Następnie przyjdzie czas na spokojny spacer uliczkami Kazimierza, którego już tak naprawdę nie ma, by po odbytych warsztatach, oczyma wyobraźni móc przywrócić go na nowo do życia. Podczas spaceru z przewodnikiem grupa będzie miała okazję wejść do wnętrza Synagogi oraz przyjrzeć się z bliska cmentarzowi żydowskiemu.