Pierwszy nowoczesny gokart został zbudowany w USA w 1956 roku ze złomu i silnika kosiarki przez Art Ingels'a, który jest uznawany za "ojca kartingu".

Gokarty + zwiedzanie Krakowa

Wiek: od VI kl. SP

Czas trwania: gokarty 3×8 min. – 1,5-2,5 godz. w zależności od liczby osób + zwiedzanie 1,5 -3 godz. w zależności od wybranej trasy po Krakowie

Cena: 76 zł/os. przy min 25 os.

” To dzięki kartingowi rozpocząłem moją drogę na najwyższy poziom rywalizacji. Każda młoda osoba musi przejść przez starty na gokartach, jeśli ma ambicję osiągnąć sukces w motorsporcie. To dzięki nim można zdobyć cenne umiejętności prowadzenia pojazdu, zdobyć wiedzę techniczną. „
/Robert Kubica/

To wspaniała zabawa dla grup.  Choć gokarty nie osiągają prędkości Ferrari, to jazda nimi jest równie pasjonująca.

Któż nie zna naszego rodaka Roberta Kubic,  Michaela Schumachera czy Lewisa Hamiltona. Wszyscy zaczynali od gokartów aby później przesiąść się za kierownicę Formuły 1.

Prawdopodobnie dzisiejsze wyścigi gokartowe mają swoje korzenie w czasach II wojny światowej. Oczekując na lot, znudzeni amerykańcy piloci ścigali się w hangarach … w wózkach.  Dlatego właśnie „gokart” co oznacza jeżdżący wózek (od ang. go-kart) – lotnicy bowiem zaczęli konstruować wózki z silnikami.

Pierwszy model, który można uznać za przodka gokarta, został zaprojektowany z silnikiem spalinowym… od kosiarki!

Gokarty to pojazdy przeznaczone do jazdy po torze. Te amatorskie nie posiadają biegów.  Hamulce stosowane są jedynie na tylne koła a w oponach nie ma bieżnika (uwaga na ostrych zakrętach!).