Bo jak mawiał pewien filozof z Miletu- początkiem wszechrzeczy jest woda

Rejs po Wiśle

OPCJA STANDARDOWA- REJS GODZINNY:

Wiek: b.o.

Cel: relaks i wypoczynek

Czas trwania: 1 godz.

Cena: 35 zł/os. przy min. 25 os. w grupie

 

OPCJA REJS DO TYŃCA:

Czas trwania: 5 godzin (w tym 1 godzina postoju w Tyńcu)

Cena: od 55 zł/os. – wycena pod konkretną grupę, w zależności od wybranych atrakcji w Tyńcu – prosimy o kontakt tel. 12 638 26 20, 600 325 420 lub mailowo: biuro@grupaaktywni.pl

Gdy woda sięga ust, głowa do góry!

Stanisław Jerzy Lec

Najdawniejsze nazwy rzeki Wisły to Viscla i Vistl. Wincenty Kadłubek nazywał Wisłę Vandalus — od imienia Wandy. Jan Długosz w swoich kronikach nazywa Wisłę rzeką Białą.

Rejs Królową Polskich rzek to jedna z form zwiedzania Krakowa z innej perspektywy.

Trasę rozpoczynamy i kończymy na Bulwarze Wiślanym u stóp Wawelu. Płynąc w górę rzeki mijamy w pierwszej kolejności Groble, czyli tereny dawnych Bagien Żabiego Kruka, klasztor Sióstr Norbertanek z mroczną historią o napadach Tatarów i Dzwonie Topielców, usypany przez krakowian Kopiec Kościuszki, majaczące na wzgórzu domy pustelników o niezwykle surowej regule i ślubach milczenia — zakon Kamedułów, aż dopływamy do Tyńca z Opactwem Benedyktyńskim (opcja z Tyńcem – 5 godzin).

Zmieniając kierunek, a startując z tego samego miejsca, pozostawiamy za sobą Wawel a przed nami otwiera się widok na Skałkę — miejsce niechlubnej zbrodni królewskiej,  ultranowoczesne ICE — Centrum Kongresowe, barokowy kościoła Bonifratrów z jedną z najpiękniejszych w Polsce fasad, stopień wodny Dąbie łączący dwie krakowskie dzielnice Grzegórzki i Podgórze, a na koniec dawną dzielnicę żydowską Kazimierz.

Długość trasy jest zróżnicowana, dlatego każdy może dopasować odpowiedni cenowo czy czasowo rejs. Proponujemy rejs z naszym przewodnikiem na pokładzie, który opowie historie i legendy o mijanych miejscach, wskaże ciekawe obiekty znajdujące się na brzegach Wisły, a także poprowadzi zabawy i quiz dla grup dziecięcych.

Zapraszamy na rejs jedną z (jeszcze) najdzikszych europejskich rzek.

Cena obejmuje:

  • usługę licencjonowanego przewodnika na całej trasie rejsu
  • pomoce dydaktyczne i materiały archiwalne
  • bilety na rejs