wznowienie wrzesień 2022 r.

MIX: Film i komiks

Pakiet: warsztaty MÓJ KOMIKS-MOJE ALTER EGO + film

Cel: otwarcie się na czytanie; nauka projektowania, wyciągania wniosków, rozwiązywania problemów; rozwinięcie pojęć takich jak wiarygodność, tolerancja, etyka, moralność; relaks na dobrym filmie

Wiek:  SP VII-VIII, LO/Tech

Czas trwania: warsztaty ok.  2,5 godz. + czas trwania filmu

Cena: 43 zł/os.

Film i komiks to magiczny związek, którego przeznaczeniem jest opowiadać historie by dostarczać nam przyjemności.

Zrodzone w tym czasie – w XIX wieku. Film, pierwszy płatny pokaz publiczny braci Lumière 28 grudnia 1895 r. A tylko dwa miesiące później 16 lutego 1896 r. Outcault publikuje „The Yellow Kid” – pierwszy komiks.

Konstrukcja komiksów jest jak literatura, bo opowiada historię na przykładzie ilustracji, ale tak jak kino wykorzystuje kombinację słów i obrazów.

Zapraszamy do zasmakowaniu obu tych sztuk w pakiecie KOMIKS + FILM

Dla nowego pokolenia obrazy są skuteczniejszym przekaźnikiem i utrwalaczem, bo obraz może być wart tysiąca słów oraz być 3x bardziej skutecznym niż same słowa.

Dlatego komiksy to świetny sposób na „zaszczepienie” uczniom czytania!

Uczniowie chętniej angażują się w pracę nad komiksem gdyż jest on ciekawszy od wypracowań czy rozprawek. Warsztaty oparte na aktywnych zajęciach oferują uczniom możliwość uczenia się opartego na problemach i ich rozwiązywaniu – często eliminując „zakłócenia” w zachowaniu w klasie.

Dlatego pisanie komiksów dedykowane jest dla uczniów, którzy szczególnie potrzebują praktycznych, działań, aby zaangażować się w proces uczenia się.

Więcej o warsztatach z pakietu: MÓJ KOMIKS – MOJE ALTER EGO

W pakiecie:

  • warsztaty Mój komiks-Moje Alter Ego
  • film na życzenie w Kinie Kijów