Rejs po Wiśle

Wiek:
od I kl. SP

Cel:
relaks i wypoczynek

Czas trwania:
1 godz.

Cena:
22 zł/os. przy min. 25 os. w grupie

Opcja:
rejs do Tyńca

Czas trwania:
5 godzin (w tym 1 godzina postoju w Tyńcu)

Cena:
wycena pod konkretną grupę, prosimy o kontakt z naszym biurem

Z pięknych szumnych wstążek.
Krakowski strój słynie,
Najpiękniejsza wstążka,
Co przez niego płynie!

Sztaudynger Jan Izydor

Najdawniejsze nazwy rzeki Wisły to Viscla i Vistl. Wincenty Kadłubek nazywał Wisłę Vandalus — od imienia Wandy. Jan Długosz w swoich kronikach nazywa Wisłę rzeką Białą.

Rejs Królową Polskich rzek to jedna z form zwiedzania Krakowa z innej perspektywy.

Trasę rozpoczynamy i kończymy na Bulwarze Wiślanym u stóp Wawelu. Płynąc w górę rzeki mijamy w pierwszej kolejności Groble, czyli tereny dawnych Bagien Żabiego Kruka, klasztor Sióstr Norbertanek z mroczną historią o napadach Tatarów i Dzwonie Topielców, usypany przez krakowian Kopiec Kościuszki, majaczące na wzgórzu domy pustelników o niezwykle surowej regule i ślubach milczenia — zakon Kamedułów, aż dopływamy do Tyńca z Opactwem Benedyktyńskim. Zmieniając kierunek, a startując z tego samego miejsca, pozostawiamy za sobą Wawel a przed nami otwiera się widok na Skałkę — miejsce niechlubnej zbrodni królewskiej, majaczący w górze balon z koszem widokowym, ultranowoczesne ICE — Centrum Kongresowe, barokowy kościoła Bonifratrów z jedną z najpiękniejszych w Polsce fasad, stopień wodny Dąbie łączący dwie krakowskie dzielnice Grzegórzki i Podgórze, a na koniec dawną dzielnicę żydowską Kazimierz.

Długość trasy jest zróżnicowana, dlatego każdy może dopasować odpowiedni cenowo czy czasowo rejs.

Proponujemy rejs z naszym przewodnikiem na pokładzie, który opowie historie i legendy o mijanych miejscach, wskaże ciekawe obiekty znajdujące się na brzegach Wisły, a także poprowadzi zabawy i quiz dla dzieci.

Zapraszamy na rejs jedną z (jeszcze) najdzikszych europejskich rzek.

Cena obejmuje:

  • usługę licencjonowanego przewodnika na całej trasie rejsu
  • pomoce dydaktyczne i materiały archiwalne
  • bilety na rejs